کارگاه معادلات ساختاری با ایموس (برگزار شده)

کارگاه معادلات ساختاری با ایموس (برگزار شده)

معادلات ساختاری

معادلات ساختاری مبتنی بر روش های کواریانس محور، به دانشجویان در جهت نگارش مقاله کمک میکند. به مقالات محبوبه منتظرعطایی مراجعه کنید.

مراحل مدل معادلات ساختاری شامل فرآیندهای تجزیه و تحلیل ساختارهای کواریانس شامل یک سری گام­ هایی است که به محقق توصیه می­شود که حتما به صورت متوالی این گام­ها را انجام دهد. این گام­ها عبارتند از: بيان مدل در مدل های کواریانس محور، تخمين مدل، اصلاح مدل، آزمون فرضيه ، تفسير مدل و ابلاغ یا نوشتن گزارش تحقیقاتی.

مدل معادلات ساختاری یا مدل سازی کواریانس محور با بیان مدلی که می­خواهد تخمین زده شود؛ شروع می­شود. در ساده ­ترین سطح مدل، یک عبارت آماری درباره روابط میان متغیرها است. این مدل­ها در زمینه رویکردهای مختلف تحلیلی، اشکال مختلفی به خود می گیرند. برای مثال یک مدل در زمینه همبستگی عموما روابط غیر جهت داری را دوطرفه بین دو متغیر نشان می­دهد. در حالی که رگرسیون چندگانه و تحلیل واریانس مدل­هایی را با روابط جهت دار بین متغیرها نشان می دهد.

سرفصل کارگاه

معادلات ساختاری مبتنی بر کواریانس محور با نرم افزار ایموس در مدل سازی دارای سرفصل های ذیل می باشد :

  • ایجاد مدل در نرم افزار
  • پایایی و روایی سازه (تحلیل عاملی تاییدی)
  • آزمون های برازش مدل در نرم افزار
  • ایجاد و تحلیل مدلهای مرتبه دوم (مدل های پیچیده)
  • ایجاد و تحلیل متغیر میانجی

زمان : 9 اسفند 1397 ساعت 8 الی 11:30

مکان: دانشگاه فردوسی مشهد

مخاطبین : دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری رشته های علوم انسانی ، علوم تربیتی با گرایش های مدیریت دولتی، آموزشی و بازرگانی و علاقه مندان به تجزیه و تحلیل داده های آماری و تدوین فصل چهارم پایان نامه ارشد و رساله

با خواندن روش تحقیق در این سایت ، روش تحقیق مقالات خود را مشخص کنید. به دیگر مقالات محبوبه منتظرعطایی مراجعه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط